11-12 вересня 2021 року в Одесі відбудеться Х-й ювілейний Фестиваль німого кіно та сучасної музики "Німі ночі”. Німі ночі – єдиний в Україні і найбільший в Європі захід з популяризації архівного кіно, організований Довженко-Центром.

За роки існування фестивалю в Києві та Одесі було показано більше 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважались втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджана, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії.

“Німі ночі” відкриються 11 вересня о 18.30 pop-up виставкою архівних матеріалів усіх років фестивалю в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5). Вхід вільний.

О 19.30 в дворику Музею відбудеться камерний показ кінопрограми Довженко-Центру «Міські симфонії: експериментальна урбаністика 1920-х» в живому музичному супроводі одеської композиторки Роксани Смирнової. В програмі буде показано фільми, що зафіксували молодість європейських міст – Тбілісі, Лондона, Нью-Йорка, Ніцци.

12 вересня о 19:00 в Зеленому театрі (вул. Маразліївська, 1є) розпочнеться основна програма фестивалю. З огляду на  карантинни обмеження вона буде тривати впродовж одного дня.

Перший сет фестивалю, присвячений українсько-німецькій зірці німого кіно Ксенії Десні, розпочнеться показом мелодрами “Карусель”, знятої в Швеції в 1923 році голлівудським кінорежисером українського походження Дмитром Буховецьким, в супроводі одеського дуету Андрія Показа та Арсена Одабашяна.

В рамках другого сету фестивалю, присвяченого українській та французькій зірці німого кіно Наталі Лисенко, буде показано французьку стрічку режисера Жана Епштейна “Подвійна любов” (1925 р.) в супроводі композитора зі Слов’янська Олексія Податя.

Третій сет фестивалю – шедевр українського кіноавангарду, кіносимфонія “Навесні” (1929 р.) режисера Михаїла Кауфмана в супроводі іменитого київського композитора Олександра Кохановського.

11 вересня 2021 року на Театральный площі Одеси відбудеться яскраве танцювальне видовище - балетний гала-концерт Classic & Modern «ОДЕСА. УКРАЇНА. ЄВРОПА».

Початок - о 20:00.

Захід пройде у рамках фестивалю «Оксамитовий сезон в Одеській опері».

Проведення балетних концертів просто неба вже стало візитівкою фестивалю та його потужним демократичним меседжем. 

У програмі - фрагменти з найпопулярніших балетів, сучасні балетні композиції на музику українських композиторів. Також буде представлена прем’єра «Болеро» Моріса Равеля у постановці Георгія Ковтуна за участі зірок одеського балету і запрошених визнаних балетних виконавців світу.